in , ,

לאחר חודשים של ויכוח על עיצובו, נוטרדאם שנבנתה מחדש תיראה … זהה לחלוטין

מי שיקווה לראות את הצריח של הנוטר דאם עולה מהאפר כגרסה נוצצת ואולטרה-מודרנית של האני הקודם שלו, יתאכזב.
במהלך חודשים של דיון סוער, נשיא צרפת עמנואל מקרון תמך בעיצוב עכשווי לשחזור הקתדרלה בת 850 שנה לאחר שריפה מזיקה בשנה שעברה, אך ביום חמישי, הוא פנה לפניית פרסה וכעת הוא תומך בשיקום שיקום הצריח לאיך שהוא היה בדיוק.
הצריח של קתדרלת נוטרדאם.
הצריח של קתדרלת נוטרדאם. קרדיט: קבוצת אנדיא / אוניברסלי תמונות אוניברסלית / אנדיה / קבוצת תמונות אוניברסליות באמצעות
זה מעבר משמעותי מהממשלה, שהכריזה בשנה שעברה על תחרות בינלאומית להמחשה מחודשת של הגג והצריח של המבנה הפגוע. ההצעה המנצחת הייתה צפויה להיבחר בתחילה במהלך המחצית הראשונה של השנה, אם כי עבודות שיקום והחלטה על התכנון עוכבו בגלל נעילת הנגיף הקורנו.
אדריכלות גותית: האם סגנון המאה ה -12 יכול לשנות באופן קיצוני את האופן בו אנו בונים כיום?
בארמון אליזה נמסר כי "נשיא הרפובליקה השתכנע בצורך להחזיר את נוטר דאם דה פריז באופן העקבי ביותר האפשרי למדינתה השלמה, הקוהרנטית והידועה האחרונה".
הוא הוסיף כי הנשיא "שם את אמונו במומחיות" של נציבות המורשת והארכיטקטורה הלאומית של המדינה לקבל את החלטות השיקום הנכונות עבור הקתדרלה המפורסמת בעולם, שכבר שוחזרה במאה ה -19.
תמונה מציגה את קתדרלת נוטרדאם ב- 16 באפריל, 2019, בעקבות שריפה שגרמה להתרסקות הצריח שלה לקרקע.
תמונה מציגה את קתדרלת נוטרדאם ב- 16 באפריל, 2019, בעקבות שריפה שגרמה להתרסקות הצריח שלה לקרקע. קרדיט: BERTRAND GUAY / AFP / AFP באמצעות Getty Images
ההחלטה של ​​מקרון מגיעה באותו יום בו שר התרבות החדש של המדינה, רוזלין ביוט, טען בתחנת הרדיו הצרפתית אינטר כי יש לבנות מחדש את הקתדרלה בכדי להיראות "זהה" לאיך שהיא הייתה, ואמרה שיש "הסכמה רחבה" נגד עיצוב מחדש עכשווי עבור את הגג ואת הצריח.
אדריכל חושף את ההצעה המדהימה של נוטרדאם 'הירוקה'
"קשה לומר שזה יהיה 'אותו דבר', אבל רוח הצריח תישאר", אמרה בולטות, רק כמה ימים לתפקידה החדש. היא הכירה בכך שלמקרון היה הכוח לקבל החלטה סופית.
בנובמבר התייצב נציגו המיוחד של מקרון לשחזור, ז'אן-לואי גאורגלין, עם האדריכל הראשי של צרפת למונומנטים היסטוריים, פיליפ וילנייב, שקרא לשיקום זהה. ג'ורג'לין, גנרל צבא, חשף כי אמר לווינייב "לסתום את פיו כדי שנוכל להתקדם בחוכמה."
מספר אדריכלים ומעצבים התפרסמו עם רעיונות כיצד לבנות מחדש את הקתדרלה. במאי 2019, החודש שלאחר השריפה, חשפה משרד האדריכל וינסנט קיילאוט עיצוב זכוכית עתידני, שלם עם אנרגיה סולארית וחווה עירונית לפריסאים פגיעים וחסרי בית.
משרד האדריכל וינסנט קיילאוט חשף עיצוב זכוכית עתידני.
משרד האדריכל וינסנט קיילאוט חשף עיצוב זכוכית עתידני. קרדיט: וינסנט קיילאוט אדריכלות
המעצב ניקולה עבדלקאדר הציע בינתיים להפוך את גג הקתדרלה לחממה עם צריח מלא כוורת.
אולם בכירים רבים קראו לשמור על המראה הגותי המסורתי של הבניין. הסנאט הצרפתי וראש עיריית פריז, אן הידאלגו, הביעו שתיהן תקוות כי השחזור פשוט משכפל את נראתה של נוטר דאם לפני השריפה, שלדבריהם התובעים הצרפתים ניתן היה להתחיל בסיגריה או תקלה חשמלית.
בקולוט, פרלמנט ופרשן פוליטי רב שנים, שימש בעבר כשר הספורט ושר הסביבה. לאחר שהתרחקה מהפוליטיקה, מונתה במפתיע לתפקיד התרבות בשבוע שעבר על ידי ראש הממשלה החדש, ז'אן קסטקס. כלי תקשורת בצרפת דיווחו כי הילד בן 73 הוא חובב אופרה נלהב.

Written by Mari

Америка снова закрывается – выбирая реальность, а не ложные заявления Трампа

вакцина Covid-19